Talent OSIĄGANIE (Achiever)

Achiever

Osoby o talencie Osiąganie posiadają wewnętrzny ogień pobudzający ich do działania . Potrafią działać niestrudzenie i osiągać wiele. Wciąż wyznaczają sobie nowe zadania.

Dla osoby z talentem Osiąganie każdy dzień jest jak niezapisana kartka. Do zmierzchu potrzebuje wykonać wiele zadań, tak aby poczuć satysfakcję z dobrze wykorzystanego czasu. Ta zasada dotyczy nie tylko dni pracujących, lecz również weekendów i wakacji. Odczuwa niezadowolenie jeśli dzień mija bez jakiegokolwiek osiągnięcia – nawet drobnego. Osoba z talentem Osiąganie nie osiada na laurach po wykonaniu zadań. Lubi zostać doceniona, lecz odpoczynek niekoniecznie jest dla niej formą nagrody. Będzie nią podjęcie się kolejnych, ambitnych projektów.

Osiąganie kocha kończyć zadania! Obserwowanie kolejnych zrealizowanych zadań prowadzi do zwiększonej motywacji i satysfakcji. Dzięki swojej wrodzonej energii potrafi wyznaczać tempo pracy całego zespołu.

Twoja pracowitość i produktywność może być przykładem dla innych!

Cechy charakterystyczne osób z talentem Osiąganie:

  • sumienny
  • pracowity
  • zaangażowany
  • produktywny

Talent Osiąganie w akcji:

  • potrafisz pracować ciężko i wytrwale
  • czerpiesz satysfakcję z bycia zajętym/ą i produktywnym/ą
  • nadajesz tempo pracy współpracownikom
  • jesteś proaktywny
  • lubisz odhaczać zakończone czynności na liście zadań

Ograniczenia związane z talentem Osiąganie:

Bywa, że osoby z talentem Osiąganie biorą na siebie zbyt wiele zadań i mają tendencję do przepracowywania się. Lubią działać, skreślać z listy kolejne zadania, lecz ich wewnętrzna wytrwałość może doprowadzić do zachwiania balansu między pracą a życiem prywatnym. Czasami osoby o tym talencie bywają pracoholikami. 

Ich naturalna potrzeba wykonywania wielu czynności sprawia, że wymagają tego samego od innych. Jako szef możesz być bardzo wymagający, a nawet oczekiwać od swoich pracowników zaangażowania po godzinach.

Osoby o tym talencie często lubią aktywny wypoczynek. W niektórych przypadkach jednak, o relaksie nie ma mowy. Nawet na wakacjach możesz odczuwać potrzebę bycia zajętym, co może frustrować Twoich współtowarzyszy podróży. 

Osoby o tym talencie mogą mieć również wyzwanie z odmawianiem. Szczególnie wtedy, gdy dotyczy to przyjmowania kolejnych zadań do wykonania.

Jak wykorzystywać talent Osiąganie?

Wspieraj swoją wrodzoną motywację do działania narzędziami do zarządzania zadaniami. Znajdź dla siebie najlepszy sposób do prowadzenia list zadań, rozpisywania celów i projektów oraz monitorowania postępów. Będziesz bardzo produktywny/a nie wtedy, gdy wykonasz ogromną liczbę nieistotnych zadań, lecz wtedy gdy kilka kluczowych czynności zostanie wykonanych. Odpowiedni system pozwoli Ci nad tym panować.

Długoterminowe cele mogą Cię demotywować. Spróbuj podzielić je na mniejsze, tak abyś widział/a szybszy efekt z ich osiągnięcia. Takie podejście będzie podtrzymywało Twój entuzjazm i wytrwałość.

Bądź proaktywny w pracy. Daj znać szefowi, że chętnie przejmiesz część jego obowiązków. Dla Ciebie będzie to okazja do wykazania się oraz rozwoju, dla Twojego szefa potwierdzenie, że jesteś dla niego wsparciem i wartościowym pracownikiem.

Do współpracy dobieraj sobie osoby z talentami Strateg lub Wizjoner. Osoby, które potrafią patrzeć na zadania z lotu ptaka i widzieć do czego obecne działania prowadzą, będą dla Ciebie cennymi partnerami. Nie zatracisz się wtedy w codziennej mrówczej pracy bez celu, lecz Twoje wysiłki będą rozsądnie wykorzystywane.

Ocena 5 / 5. Oceniono 188

No votes so far! Be the first to rate this post.

Talent AKTYWATOR (Activator)
Aktywator

Dla osoby, którą wyróżnia cecha Aktywatora najważniejsze jest działanie. Dzięki niemu projekty, zamierzenia przechodzą ze sfery marzeń do fazy realizacji. Read more

Talent ZGODNOŚĆ (Harmony)
talent zgodnosc

Osoba, którą wyróżnia cecha Zgodność poszukuje porozumienia. Nie przepada za konfliktami, zamiast tego woli poszukiwać elementów, które łączą ludzi. Twoim zdaniem Read more

Talent INDYWIDUALIZACJA (Individualization)
Talenty Gallupa

Osoby o talencie Indywidualizacja są zafascynowane wyjątkowością każdej osoby. Z łatwością dostrzegają cechy, które wyróżniają innych. Różnorodność ich fascynuje. Osoby Read more

Talent EMPATIA (Empathy)
talent

Osoby o talencie Empatia potrafią wyczuwać emocje innych. Intuicyjnie potrafią obserwować świat oczami innej osoby. Ich wrażliwość powoduje, że mogą Read more

Talent OSIĄGANIE (Achiever)
Przewiń na górę