Talent INDYWIDUALIZACJA (Individualization)

Talenty Gallupa

Talent INDYWIDUALIZACJA (Individualization)

Osoby o talencie Indywidualizacja są zafascynowane wyjątkowością każdej osoby. Z łatwością dostrzegają cechy, które wyróżniają innych. Różnorodność ich fascynuje.

Osoby z talentem Indywidualizacja są zainteresowane różnorodnymi cechami każdej osoby. Szybko zauważają szczególne cechy osobowości, sposoby komunikacji lub umiejętności innych. Instynktownie obserwują styl i motywacje innych osób. Potrafią zauważyć różne style myślenia lub reagowania innych ludzi. Często mówią głośno o swoich spostrzeżeniach oraz wykorzystują je, aby budować relacje. Managerzy o tym talencie mogą mieć łatwość w doborze osób do stworzenia zgranych zespołów. Osoby o talencie Indywidualizacja potrafią szybko dostosować swój styl komunikacji do odbiorców. Zauważają ich potrzeby, chętnie dopytują, aby poznać innych lepiej.

Jeśli Indywidualizacja znajduje się na liście Twoich dominujących talentów możesz czuć frustrację wobec generalizowania i szufladkowania innych. Wolisz koncentrować się na cechach indywidualnych niż wkładać ich do worków podpisanych “typ A” lub “Typ B”. Lubisz słuchać opowieści innych, ponieważ wiesz, że są one wyjątkowe i unikalne dla każdego.

Pozwól innym zauważyć Twój talent! Pomyśl o swoim najlepszym przyjacielu. Co takiego go wyróżnia? Czy już mu o tym powiedziała/eś?

Cechy charakterystyczne osób z talentem Indywidualizacja:

  • spostrzegawczy
  • nastawiony na ludzi
  • lubiący różnorodność
  • świadomy

Talent Indywidualizacja w akcji:

  • personalizujesz i dostosowujesz do indywidualnych potrzeb
  • doceniasz odwagę innych do wyróżniania się z tłumu i życia w zgodzie ze sobą
  • masz łatwość w zapamiętywaniu detali dotyczących różnych osób 
  • szukasz ludzkich motywacji, starasz się każdego zrozumieć
  • zauważasz jak różni ludzie mogą dobrze ze sobą współpracować

Ograniczenia związane z talentem Indywidualizacja:

Zalety Indywidualizacji równie dobrze mogą stać się Twoimi wadami, jeśli zabraknie równowagi w Twoim podejściu do ludzi. Możesz mieć trudność w dostosowaniu się do ogólnie przyjętych zasad i polityk. Lubisz dostosowywać zasady do indywidualnej sytuacji i potrzeb. Trudno przychodzi Ci traktowanie wszystkich jednakowo. Jeśli zarządzasz zespołem potrzebujesz uważać na zachowanie rozsądku w swoim indywidualnym podejściu do pracowników, abyś nie został/a posądzony/a o niesprawiedliwość.

W zarządzaniu zespołem, ale również w kontaktach towarzyskich możesz mieć trudność w traktowaniu wyższości dobra grupy ponad jednostkę. Pamiętaj, że właśnie dlatego, że każdy jest inny, trudno jest zadowolić każdego. 

Jak wykorzystywać talent Indywidualizacja?

Przede wszystkim użyj swojego talentu do sprecyzowania swojego własnego stylu, elementów, które Cię wyróżniają i mocnych stron. Bądź ekspertem w określaniu siebie, a następnie kieruj uwagę na innych.

Sporządź listę pytań pomocnych w odkrywaniu ciekawostek na temat innych osób. Będziesz mógł/mogła manewrować nimi podczas rozmów, co pozwoli Ci pogłębiać relację i poznawać się lepiej. Nie zapomnij o przekazywaniu informacji o sobie. To, że Ty masz talent Indywidualizacja, nie oznacza, że Twój rozmówca również go posiada.

Wybieraj role, w których Indywidualizacja może zabłysnąć. Może to być doradztwo, nauczanie, medycyna, zarządzanie. Twoja umiejętność rozpatrywania człowieka jako jednostki,w sposób dopasowany do niego, jest czymś wyjątkowym.

Zaangażuj się w temat różnorodności w Twojej firmie. Edukuj innych na temat korzyści wynikających z różnorodności. Możesz zostać w tym temacie wyśmienitym ekspertem.

Wasze historie:

Kiedy zdecydowałam się na wykonanie testu Gallupa nie spodziewałam się, że jego wyniki tak bardzo wpłynął na moją ścieżkę zawodową. Czytając opisy poszczególnych talentów, które znalazły się wśród moich 5 najsilniejszych, w głowie miałam jedną myśl: jak dobrze, że zaczęłam przygodę na swoim, tworząc ZAPAKOWANE Personal Gift! Szczególnie jeden z talentów wybrzmiewa we mnie i w moim biznesie.

Indywidualizacja – bo o niej mowa – to siła napędowa mojej marki. Uwielbiam ten talent! Na czym on polega i jak wykorzystuję go w życiu zawodowym?  

Przede wszystkim na odkrywaniu unikalnych cech ludzi. Tak, ta umiejętność przychodzi mi niemal naturalnie. Bardzo przydaje się w codziennej pracy – dzięki temu, że potrafię wsłuchać się w głosy klientów, zobaczyć ich odmienność, mocne strony – wyjątkowo trafnie dobieram dopasowane do nich prezenty.

Indywidualizacja polega również na zaintrygowani niepowtarzalnością każdej osoby. Niesamowite, jak bardzo trafne, w odniesieniu do mojego podejścia, jest to stwierdzenie. Dla mnie każdy człowiek to indywidualna, jedyna w swoim rodzaju historia. Rozmawiając z klientami, współpracując z nimi, skupiam się na odnalezieniu tego, co ich motywuje, co daje radość, a co sprawia przykrość. Przyglądam się ludziom, odkrywam ich zainteresowania i na tej podstawie staram się dopasować do nich najpiękniejszy, bo skrojony na ich miarę, prezent.

W czym jeszcze przejawia się talent? W pomaganiu tym, którzy są w potrzebie. Tu znów strzał w dziesiątkę – tym właśnie się zajmuję. Nie tylko w ten sposób, że w ZAPAKOWANE Personal Gift pomagam klientom rozwiązać ich prezentowe problemy. W moim przypadku kontekst niesienia pomocy jest zdecydowanie szerszy. Pomagam kobietom oraz mężczyznom odkryć to, co nich najlepsze, skupić się na ich mocnych stronach i wydobyć z każdej osoby maksimum jej możliwości. Uwielbiam obserwować, jak osoby z mojego otoczenia rozkwitają!

Indywidualizacja to również oferowanie innym przydatnych wskazówek. Czy tego właśnie nie robię w ZAPAKOWANE Personal Gift? Oczywiście! Pomagam moim klientom – znaleźć upominki, które sprawią radość obdarowywanej osoby i wywołają uśmiech na jej twarzy. Podpowiadam, jaki prezent mógłby przypaść do gustu, być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wyszukuję dla nich oraz przedstawiam im propozycje podarunków, które najlepiej będą odzwierciedlać potrzeby i pragnienia obdarowywanego.

Jestem bardzo świadoma talentu indywidualizacji, starając się wykorzystywać jego potencjał w 100%. Myślę, że dzięki ZAPAKOWANE Personal Gift  każdego dnia czerpię z talentu pełnymi garściami, a tym, co „zbieram” – dzielę się z innymi.

Marzena Matuszkiewicz, właścicielka marki ZAPAKOWANE Personal Gift

Ocena 5 / 5. Oceniono 150

No votes so far! Be the first to rate this post.

Talent INDYWIDUALIZACJA (Individualization)
Talent Zbieranie

Talent ZBIERANIE (Input)

Osoby, których talentem dominującym jest Zbieranie czują ciekawość, która wpływa na chęć zbierania informacji, relacji, rzeczy lub pomysłów. Mają naturalną łatwość w przeszukiwaniu

Czytaj więcej »
Przewiń na górę