Talent AKTYWATOR (Activator)

Aktywator

Talent AKTYWATOR (Activator)

Dla osoby, którą wyróżnia cecha Aktywatora najważniejsze jest działanie. Dzięki niemu projekty, zamierzenia przechodzą ze sfery marzeń do fazy realizacji.

„Kiedy zaczynamy?” To pytanie stale powraca w Twoim życiu. Możesz być niecierpliwy ponieważ lubisz działać. Możesz nawet przyznać, że analizowanie bywa użyteczne albo że dyskusje i debaty mogą rzucić nowe światło. Jednak w głębi duszy jesteś przekonany/a, że tylko działanie się liczy. Masz potrzebę, aby od razu przejść do działania, jak tylko decyzja zostanie podjęta. Inni mogą obawiać się, że są jeszcze pewne niewiadome, ale Ciebie to nie zniechęca.

W głębi duszy uważasz, że działanie jest najlepszym sposobem uczenia się. Podejmujesz decyzje, działasz, obserwujesz rezultaty i wyciągasz wnioski. To napędza Cię energią.

Aktywator wie, że będzie oceniany nie za swoje słowa lub plany, lecz za to co zrealizuje

Twoja energia jest zaraźliwa, naturalnie motywujesz innych do działania. 

Cechy charakterystyczne Aktywatora:

  • dynamiczny
  • odważny
  • zaangażowany
  • inicjator

Talent Aktywator w akcji:

  • sprawiasz, że idee stają się rzeczywiste
  • masz naturalną tendencję do rozpoczynania działania, nie potrzebujesz zewnętrznej motywacji
  • masz odwagę, aby ryzykować
  • jesteś niecierpliwy

Ograniczenia związane z talentem Aktywator:

Osoby o talencie Aktywator czasami szybciej mówią, niż myślą. W konsekwencji tego mogą kogoś zranić i żałować wypowiedzianych niepotrzebnie słów. Podejmowanie decyzji przychodzi im łatwo, lecz często zapominają pomyśleć o konsekwencjach swoich działań. Może to prowadzić do podejmowania pochopnych decyzji i zużycia swojej energii i czasu na nietrafione działania. Inni mogą Cię wtedy uznać za osobę “w gorącej wodzie kąpanej”.

Aktywator ma ogromne pokłady zapału i motywacji do działania. Jest pobudzony nowymi pomysłami, które chce wdrażać w życie. Aktywator może jednak być jak zapałka – szybko się zapalać, lecz równie szybko gasnąć. To powoduje, że rozpoczęte już działania mogą nie doczekać się ukończenia.

Jak wykorzystywać talent Aktywator?

Szukaj sytuacji i ról, w których będziesz mógł inicjować działania i zamieniać plany w rzeczywistość. Wybieraj pracę, w której będziesz miał możliwość podejmowania decyzji, a zadania będą różnorodne. Twoją potrzebą jest rozwój poprzez podejmowanie nowych wyzwań. 

Jeśli musisz uczęszczać na zebrania zespołowe, pytaj na koniec o konkretne zadania do wykonania. Będziesz czuł rozczarowanie wychodząc ze spotkania z pustymi rękami. 

Pamiętaj, że niektóre osoby potrzebują więcej czasu na zastanowienie i przeanalizowanie za i przeciw. Korzystaj z rozsądnego podejścia innych do spraw ważnych. Takie partnerstwo może zrównoważyć Twoją impulsywność.

Wasze historie:

„Aktywator jest talentem, którego używam na codzień zarówno w sprawach prywatnych jak i zawodowych. Dzięki niemu zawsze mam głowę pełną pomysłów, które wykorzystuje pisząc posty na bloga, na media społecznościowe czy nagrywając filmy. Ogromnym plusem tego talentu jest energia, jaką mi daje do pracy! Jest on niezastąpiony przy burzach mózgów podczas rozmów z klientami czy robienia strategii działania. Aktywator bardzo pomaga mi robić dużo rzeczy na raz, niesamowicie mnie motywuje i rozwija, przez co zwiększam swoje kompetencje!”

Asia Krukowska, twórca internetowy.

Ocena 5 / 5. Oceniono 198

No votes so far! Be the first to rate this post.

Talent AKTYWATOR (Activator)
Talent Zbieranie

Talent ZBIERANIE (Input)

Osoby, których talentem dominującym jest Zbieranie czują ciekawość, która wpływa na chęć zbierania informacji, relacji, rzeczy lub pomysłów. Mają naturalną łatwość w przeszukiwaniu

Czytaj więcej »
Przewiń na górę