Czym różnią się raporty Gallupa?

Raport Gallupa

Czym różnią się raporty Gallupa?

Po wykonaniu badania CliftonStrenghs, znanego jako Test Gallupa możesz zastanawiać się jakie informacje otrzymasz i czym różnią się dostępne dla Ciebie raporty. Instytut Gallupa zebrał w raportach nie tylko niezbędne minimum do zrozumienia swoich wzorców zachowań, lecz oferuje w nich znacznie więcej.

Jeśli chcesz wiedzieć, czego możesz spodziewać się w dostępnych materiałach i jak się w nich odnaleźć, to czytaj dalej.

Po pierwsze – wersja badania!

To, jakiego rodzaju raporty odnajdziesz w swoim profilu na gallup.com zależy od tego, na którą wersję badania się zdecydowałe_aś. Przypomnę tylko, że możesz wybrać spośród dwóch opcji Top5 lub 34 talenty. A jeśli jeszcze jesteś na etapie wyboru, to pomocny w podjęciu decyzji może być artykuł: https://zanetamusialek.pl/co-wybrac-top5-czy-34-talenty/?related_post_from=661.

Oczywiście w wersji podstawowej – Top5 dostępne dla Ciebie będą raporty związane z Twoimi dominującymi pięcioma talentami. Pełna wersja badania – 34 talenty jest poszerzona o dodatkowe raporty.

Kluczowa różnica w raportach!

Dostępne raporty mają jedną zasadniczą różnicę. Część z nich jest oparta na ogólnych informacjach o talentach, a druga część jest spersonalizowana. Przyjrzyjmy się im bliżej. Oto zestaw aktualnie dostępnych raportów:

Signature Theme Report – Raport Głównych Cech 

Od tego raportu warto rozpocząć analizę talentów po wykonaniu badania. Jest to raport ogólny, dostępny w j.polskim. To jakie są Twoje dominujące talenty może powiedzieć o Tobie bardzo wiele. Talenty wskazują na Twoje upodobania, potrzeby, motywacje oraz obszary, w których możesz wspierać innych. Raport zawiera ogólny opis cech jakich możesz spodziewać się po Twoich dominujących talentach. Ogólny opis oznacza, że jeśli inna osoba ma taki sam talent, to jego opis w Waszych raportach będzie taki sam. Praca z tym raportem jest istotna w pierwszej fazie modelu rozwoju talentów w mocne strony – pozwala Ci poznać talenty i dobrze je zrozumieć. To jak wygląda model Poznaj – Pokochaj – Wykorzystaj pokazuje poniższa grafika:

Strengths Insight Guide – Przewodnik po Cechach

Raport spersonalizowany to kolejny etap w poznaniu, ale również pokochaniu Twoich talentów. W raporcie tym znajdziesz Twój indywidualny opis talentów, wynikający w dużej mierze z odpowiedzi, jakich udzielałe_aś w trakcie badania. Przede wszystkim jednak każdy talent jest opisany w kontekście pozostałych dominujących talentów. Dynamika talentów jest niezwykle istotna podczas pracy nad ich rozwojem. Ten raport jest unikalny dla Ciebie. Takiego samego opisu nie ma nikt poza Tobą (chyba, że posiada dokładnie takie same talenty dominujące). To w tym raporcie prawdopodobnie odnajdziesz najwięcej stwierdzeń i słów, które faktycznie Cię opisują. Dynamika talentów, która jest tutaj brana pod uwagę rzuci nowe światło na ich zrozumienie. Na tym etapie również możesz mocniej zauważyć, co Cię wyróżnia, jakie są Twoje filtry, przez które obserwujesz i interpretujesz otaczający Cię świat. To też czas na docenienie tego, co w Twoich talentach jest Twoją kluczową przewagą. 

Raport Strengths Insight Guide jest dostępny w j.angielskim. Instytut Gallupa stara się jak może, aby raporty były tłumaczone na różne lokalne języki. W Polsce jeszcze jednak musimy poczekać, aż spersonalizowane raporty będą dostępne w naszym rodzimym języku.

Raport CliftonStrenghts 34

Jest to raport dostępny po wykonaniu pełnej wersji badania. Zawiera on kilkadziesiąt stron opisu Twoich dominujących talentów (pierwsza dziesiątka jest dokładnie opisana), oraz opis tego jak interpretować pozostałe talenty, w tym te znajdujące się na samym dole zestawienia. Słabości zwykle najmocniej przykuwają uwagę i skłaniają do pytania – co z nimi zrobić? Z raportu dowiesz się jaka jest definicja słabości wg. Gallupa oraz dostaniesz wskazówki do tego, jak nimi zarządzać.

Pełen raport to również okazja do tego, aby lepiej zapoznać się z tematem domen talentów oraz poznać swoją własną domenę, w której możesz działać najskuteczniej. Na końcu tego raportu dostępne są krótkie opisy każdego z talentów. Można potraktować to jako ściągę, którą można wydrukować i wracać do niej w razie potrzeby, aby przypomnieć sobie tzw. “clue” każdego talentu, czyli to, co w nim kluczowe.

Siatka talentów dostępna w raporcie rozszerzonym.

Raport Kolejność Cech – Raport 34 cech

Raport ten zawiera krótki opis wszystkich Twoich talentów. Ten raport jest dostępny w j.polskim.

Poznanie cech talentów i poprawne ich zrozumienie jest bazą do dalszej pracy w celu ich rozwoju i wykorzystania. Wiele osób zaczynających przygodę z rozwojem talentów ma niewystarczającą wiedzę na temat talentów lub opacznie je rozumie. To powoduje, że talenty bywają mylone między sobą, trudniej jest określić ścieżki rozwoju i wykorzystania talentów i w konsekwencji przychodzi zniechęcenie. Mam nadzieję, że powyższy opis dostępnych raportów pozwoli Ci na łatwe rozeznanie tak, aby etap poznawania Twoich talentów był dla Ciebie przyjemnością.

Powodzenia!

Żaneta Musiałek

Ocena 5 / 5. Oceniono 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

Czym różnią się raporty Gallupa?
Talent Zbieranie

Talent ZBIERANIE (Input)

Osoby, których talentem dominującym jest Zbieranie czują ciekawość, która wpływa na chęć zbierania informacji, relacji, rzeczy lub pomysłów. Mają naturalną łatwość w przeszukiwaniu

Czytaj więcej »
Przewiń na górę