Jak poczuć spełnienie w pracy?

talenty Gallupa

Jak poczuć spełnienie w pracy?

Uwierz mi, że praca marzeń to nie tylko prestiżowe stanowisko, tytuł naukowy lub pensja od 5 tys. w górę – a nie każdy lekarz, prawnik i inżynier to zawody skazane na sukces. Dzisiaj przedstawię Ci kilka kroków, które przybliżą Cię do poczucia spełnienia w pracy i wskażą odpowiednią ścieżkę zawodową według Twoich zasad.

Dlaczego warto zadbać o swoje życie zawodowe?

Właśnie dlatego, że jest ono nazwane “życiem”. Wykonując swoje obowiązki zawodowe poświęcasz im bardzo dużo czasu, uwagi, ale przede wszystkim swoich emocji. Niekomfortowe sytuacje rzutują na Twój sen, zdrowie, relacje z bliskimi, często prowadzą do problemów psychicznych. Czy masz takie dni, w których przydałoby się dodatkowe L4?

Pomyśl tylko, jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby praca była przyjemna i dawała Ci spełnienie!

Pracując z moimi klientami widzę, jak pochylenie się nad swoimi mocnymi stronami i zaangażowanie w rozwój życia zawodowego spektakularnie wpływa na ich komfort życia.

Zapraszam Cię teraz do wykonania prostego ćwiczenia, dzięki któremu spojrzysz na swoją pracę z zupełnie innej perspektywy.

Wykonaj to ćwiczenie i rozpocznij proces spełnienia zawodowego!

Weź do ręki długopis oraz kartkę, zatrzymaj się na moment i wypisz:

1. Czynności sprawiające Ci w pracy radość

To wszystkie te sytuacje, kiedy nie możesz już doczekać się, aż rozpoczniesz działanie. Angażujesz się na 100%, dopytujesz, docierasz do sedna problemu, chcesz więcej – nagrodą stają się nie tylko pieniądze, ale większa pewność siebie, możliwość rozwoju i publiczne docenienie. 

2. Czynności demotywujące Cię w pracy

W porównaniu do poprzedniego kroku, wymieniasz teraz obowiązki zawodowe, które lepiej gdyby wcześniej się skończyły, niż zaczęły. Od samego początku krążą nad nimi ciemne chmury, a słońce wydaje się nie wychodzić, dopóki nie odhaczysz ich na swojej checkliście. Jak wiele jest ich u Ciebie? 

3. Czynności, w których tkwi potencjał

Jak myślisz, czy jest jeszcze coś, co może obecnie wykracza poza Twoje zawodowe obowiązki, ale wzbudza w Tobie pozytywne emocje? Może obserwujesz osoby, które zajmują się tym na co dzień, a Ty w pewien sposób im zazdrościsz? Nie wahaj się, wypisz wszystkie te czynności.

Ćwiczenie gotowe, co dalej?

Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, zadbaj również o feedback ze strony Twoich współpracowników. Może docenią sfery, w których wykazujesz się dużą sprawczością lub podpowiedzą, które działania idą opornie? 

Nie zapomnij wnioskami podzielić się z Twoimi przełożonymi. Zapytaj ich o możliwości Twojego rozwoju, zmianę niektórych obowiązków. Może okazać się, że to nie miejsce pracy jest problemem, ale dobór Twoich codziennych zadań.

Jeśli chcesz upewnić się, czy żadna z Twoich mocnych stron nie została pominięta, wykonaj Test Gallupa. Odkryjesz dzięki niemu 5 dominujących talentów, które przybliżą Cię do poczucia spełnienia w życiu zawodowym!

Pamiętaj!

To ćwiczenie stanowi początek Twojego rozwoju. Nie poprzestawaj na nim, pogłębiaj wiedzę na temat swoich predyspozycji, porozmawiaj z trenerem, zawalcz o siebie. 

Żaneta Musiałek

Zrób Test Gallupa: https://zanetamusialek.pl/sklep/test-gallupa-top5/

Porozmawiaj z trenerem: https://zanetamusialek.pl/sklep/pakiet-top5-konsultacja/

Ocena 5 / 5. Oceniono 121

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak poczuć spełnienie w pracy?
Talent Zbieranie

Talent ZBIERANIE (Input)

Osoby, których talentem dominującym jest Zbieranie czują ciekawość, która wpływa na chęć zbierania informacji, relacji, rzeczy lub pomysłów. Mają naturalną łatwość w przeszukiwaniu

Czytaj więcej »
Przewiń na górę