Test Gallupa

Do czego służy badanie CliftonStrengths?

Poznanie swoich talentów pomaga używać ich produktywnie w życiu zawodowym i osiągać ponadprzeciętne wyniki, oraz w życiu prywatnym ulepszając relacje z bliskimi. Dzięki zrozumieniu działania talentów z dużą dozą prawdopodobieństwa będziesz bardziej szanować różnice w zachowaniu i podejściu do życia innych ludzi.

Poznanie swoich talentów jest szczególnie przydatne w pracy, gdzie możesz:

 • Wybierać zadania, które będą dla Ciebie przyjemne, łatwe a ich realizacja doprowadzi do uzyskania szybkich i bardzo dobrych efektów

 • Delegować zadania, które Cię frustrują i do których nie masz predyspozycji

 • Dobierać obszar działania, tak aby móc korzystać ze swoich talentów

 • Pokazywać szefowi i członkom zespołu jaki wnosisz wkład i czym możesz się dzielić

 • Czuć się bardziej zaangażowany w pracę

 • Rozmawiać z przełożonym o ścieżce rozwoju bazując na swoich mocnych stronach

 • Przekonywać zwierzchnika o swoich walorach i łatwiej określać drogę do awansu

 • Komunikować swoje mocne strony na rozmowach kwalifikacyjnych (definiować i opisywać je na przykładach z Twojego doświadczenia zawodowego)

 • Współpracować z osobami, które mają inne talenty i poprawić Waszą komunikację

Narzędzie CliftonStrenghts jest również rekomendowane liderom/ managerom/ przedsiębiorcom, którym zależy na budowaniu efektywnych i zaangażowanych zespołów. Pomaga ono rozpoznać i skupiać się na silnych stronach członków zespołu co z kolei wzmacnia zadowolenie z pracy i zaangażowanie pracowników.

Na czym polega test Gallupa?

Kwestionariusz CliftonStrenghts składa się ze 177 par stwierdzeń. Do Ciebie należy wybór stwierdzenia bardziej pasującego do Twojego sposobu działania lub myślenia. Wypełnienie testu zajmuje ok 40 min. Na wybór każdego stwierdzenia masz 20 sekund. Krótki czas na odpowiedź powoduje, że wybierasz instynktownie i zgodnie z prawdą. Rekomendowane jest podejście do badania w wolnym czasie, możliwie zrelaksowanym i wypoczętym.

Głównym założeniem pomysłodawcy badania jest nastawienie na inwestowanie w nasze talenty zamiast w te cechy, których nam brakuje. Koncentrując się na swoim potencjale, możemy dojść do maksymalnej efektywności podczas, gdy koncentracja na słabościach może nas jedynie doprowadzić do przeciętności.

Dostępne opcje wyników badania:

 1. TOP5 czyli talenty dominujące – dostęp do wyników testu zawierający raport z Twoich pięciu najmocniej ujawniających się talentów.

 2. Pełen profil talentów – dostęp do listy wszystkich 34 Twoich talentów w kolejności od najmocniejszych do najsłabiej działających talentów.

 3. Masz już Top5, a chcesz znać resztę talentów? -> Rozszerz profil do 34 talentów.

Odkrycie pozostałych talentów ze swojej listy możesz wykupić osobno, gdy po czasie zdecydujesz, że chcesz poznać i pracować nad swoimi pozostałymi talentami z listy i dowiedzieć się jak zarządzać swoimi słabościami. Nie trzeba wówczas wykonywać badania ponownie.

Gdzie mogę wykonać badanie CliftonStrengths czyli test Gallupa?

Test Gallupa można wykonać na stronie Instytutu Gallupa tutaj

Dostęp do testu można zakupić bezpośrednio na stronie podanej powyżej.

Można to również zrobić w moim sklepie, wtedy zyskujesz dodatkowo:

Jak pracować z wynikami badania?

Czasami bywa tak, że ludzie robią badanie CliftonStrenghts, czytają wyniki i nie robią z nimi nic.

Bywa, że czują się zawiedzeni bo chcieli zobaczyć inne talenty, ich zdaniem bardziej przydatne. Czasami nie wiedzą co zrobić z tą wiedzą i jak wykorzystać ją w życiu.

Skoro inwestujesz swój czas i pieniądze, aby poznać swoje talenty to tym bardziej poświęć swoją energię na pracę nad nimi. Najgorszym wyjściem jest poprzestać na zrobieniu testu.

Ta wiedza jest zbyt przydatna, aby ją marnować!


Podaję Ci kilka opcji na to, co zrobić po otrzymaniu wyników:

 1. Przeczytaj raporty i przemyśl na ile opisują Ciebie.

Zrób to porządnie. Poszukaj potwierdzenia w przykładach z Twojego życia. Może to być zadanie na kilka dni. Nie spiesz się. Uświadomienie sobie jak objawiają się Twoje talenty jest ważnym punkiem wyjścia.

 1. Poczytaj blogi, posłuchaj podcastów, zapisz się do grup na FB, gdzie ludzie opisują swoje talenty. Szukaj podobieństw do swojej sytuacji. Wiele informacji na temat talentów jest dostępna na profilach trenerów Talentów Gallupa.

 2. Poszukaj trenera, który pomoże Ci zrozumieć i rozpoznać u siebie talenty i podpowie jak je rozwijać i produktywnie wykorzystywać.

Lista certyfikowanych trenerów Gallupa jest tutaj:

 1. Umów się na sesje indywidualną z trenerem

Co zyskasz?

 • Dostaniesz gotowe i dokładne opisy Twoich talentów i omówisz je z trenerem

 • Dostaniesz zestaw ćwiczeń do rozwoju Twoich talentów

 • Trener omówi z Tobą dynamikę Twoich talentów, czyli jak one na siebie nawzajem wpływają

 • Trener wyjaśni Tobie jakie ciemne strony mogą mieć Twoje talenty i pokaże Ci jak z tym walczyć

 • Trener podpowie Ci jak możesz wykorzystać Twoje talenty w życiu bazując na Twojej sytuacji życiowej i określonych celach

Dlaczego warto?

Jest to sesja wypełniona po brzegi wiedzą dostosowaną do Twojej indywidualnej sytuacji i Twoich konkretnych talentów.

 1. Zainwestuj w plan rozwojowy z trenerem

Plan rozwojowy talentów obejmuje 4 sesje z trenerem podczas których przechodzisz całą ścieżkę od poznania talentów do ich rozwoju i przekształcenia w mocne strony. Praca z trenerem pozwoli na przeprowadzenie Ciebie przez proces zmiany. Plan kilku spotkań dzieli wiedzę o talentach na mniejsze porcje i pozwala Ci pracować nad nimi pod okiem trenera opierając się na Twoim celu priorytetowym.

Jest to plan najbardziej efektywny i rekomendowany przez Instytut Gallupa.

 1. Zamów warsztat dla Twojego zespołu.

Poznanie talentów Gallupa jest niezwykle przydatne w środowisku zawodowym. Jeśli prowadzisz zespół i chcesz, aby realizował on projekty sprawnie, efektywnie i z zaangażowaniem warsztaty talentowe będą najlepsza inwestycją.

Ocena 4.9 / 5. Oceniono 297

No votes so far! Be the first to rate this post.

Przewiń na górę