Talenty

Co to jest Talent wg. Instytutu Gallupa?

Talent to powtarzający się naturalny wzorzec działania, odczuwania i myślenia, który możesz produktywnie wykorzystać w pracy i życiu prywatnym. Oznacza to, że pewne rzeczy robisz z łatwością, bez wysiłku i to jest właśnie Twoja siła!

To, co dla Ciebie jest zupełnie normalne i naturalne nie jest takie dla innych. Dlatego często nawet nie zauważasz jakie posiadasz talenty i uważasz je za oczywistość.

test gallupa - istrukcja osoby

Co może być talentem?

  • Łatwo przekonujesz innych np. dobrze argumentujesz i przekazujesz idee

  • Zauważasz schematy i szybko wyciągasz wnioski np. oglądasz film – zauważasz schemat i wiesz co będzie dalej

  • Posiadasz odruch segregowania rzeczy i organizowania przestrzeni wokół siebie np. masz wszystkie pliki poukładane w opisanych folderach, porządkujesz szafę wg kolorów

  • Masz naturalny dar do rozpoczynania konwersacji z nieznajomymi dzięki czemu szybko nawiązujesz znajomości

  • Tworzysz plany i harmonogramy (nawet w weekendy) co sprawia, że o niczym nie zapominasz a kolejne zadania są konsekwentnie realizowane

Kwestionariusz Cliftons Strenghts znany jako test Gallupa służy do odkrycia 34 Twoich talentów, wyniki pokazują Twoje wrodzone sposoby działania czyli talenty według intensywności ich występowania. Badanie wyróżnia 5 dominujących talentów (Top5), które definiują Ciebie jako osobę. Wiele osób twierdzi, że wyniki badania ukazują ‘instrukcję obsługi’ danej osoby.

Istotny jest fakt, iż każdy ma inny zestaw talentów i nie ma talentów lepszych lub gorszych. Żaden sposób postępowania nie jest bardziej słuszny od innych. Akceptacja swoich talentów prowadzi do zrozumienia siebie i do zwiększenia wiary w siebie. Po poznaniu wyników zaczniesz podejmować świadome decyzje w zgodzie z sobą i przestaniesz frustrować się porównywaniem do innych. Odpowiedź na pytanie o Twoje mocne strony przyjdzie Ci już z niezwykłą łatwością i precyzją.

Talent + Rozwój wiedzy i umiejętności = Mocna Strona

Czym różnią się talenty od mocnych stron?

Talent jest to określony sposób działania, który może, ale nie musi działać produktywnie. Aby działał on na naszą korzyść talent należy rozwijać.

Ocena 5 / 5. Oceniono 367

No votes so far! Be the first to rate this post.

Przewiń na górę