Talent ZGODNOŚĆ (Harmony)

talent zgodnosc
Osoba, którą wyróżnia cecha Zgodność poszukuje porozumienia. Nie przepada za konfliktami, zamiast tego woli poszukiwać elementów, które łączą ludzi.
 
Twoim zdaniem konflikt ma niewiele wspólnego z korzyściami. Starasz się utrzymywać z ludźmi przyjacielskie bądź neutralne relacje, trzymając się z daleka od możliwych waśni i sporów. Kiedy wiesz, że osoby w Twoim otoczeniu mają różne opinie i punkty widzenia, starasz się zwracać ich uwagę na obszary wspólne. Jesteś praktyczny. Wiesz jak wiele czasu można stracić, aby próbować przekonać kogoś do swojego zdania. Wtedy, gdy inni zaczynają spierać się i przedstawiać różne idee, Ty koncentrujesz uwagę na wspólnym celu i opierasz dyskusję na faktach. Wzmacniasz współpracę między ludźmi, ponieważ wiesz, że takie środowisko sprzyja osiąganiu dobrych rezultatów.
 
Prawdopodobne jest, że lubisz otaczać się osobami z różnymi spojrzeniami na świat lub na konkretną dziedzinę. Wtedy, gdy potrzebujesz ich ekspertyzy, chętnie sięgasz po ich wiedzę i opinię. To poszerza Twoje horyzonty i jeszcze bardziej pokazuje, że różne światy można wykorzystać produktywnie do realizacji tego samego celu. Dzięki swojemu talentowi wprowadzasz do otoczenia równowagę emocjonalną. Znalezienie konsensusu między ludźmi jest dla Ciebie kluczowe, po to aby wszyscy mogli realizować wspólne plany i cele.
 
Cechy charakterystyczne talentu Zgodność:
●praktyczny
●konkretny
●ugodowy
●współpracujący
 
Talent  Zgodność w akcji:
– znajdujesz nić porozumienia, nawet tam gdzie inni jej nie widzą
– masz naturalną łatwość w jednoczeniu ludzi
– jesteś “plastem” na nerwy i frustracje innych, łagodzisz konflikty
– doceniasz ekspertyzę innych członków zespołu i chętnie współpracujesz
 
Ograniczenia związane z talentem Zgodność:
Twoja potrzeba utrzymania ładu i harmonii w relacjach prowadzi często do tego, że łatwo innym wpływać na Twoje decyzje. Potrafisz bowiem dostosować się do innych, aby uniknąć konfrontacji. Trudno jest Ci przyznać, że są momenty, gdy konstruktywny konflikt jest potrzebny i niezbędny, aby oczyścić atmosferę. Możesz mieć trudności w obronie swojego stanowiska i opinii. Chęć uniknięcia konfrontacji może być silniejsza, niż przystawanie przy swojej decyzji lub opinii. Unikasz tematów tabu, które mogą wywołać walkę na argumenty. Przez taką postawę możesz być czasami uważany za osobę bez swojego zdania lub słabą.
 
Jak wykorzystywać talent Zgodność?
Podczas pracy zespołowej zwracaj uwagę na obszary, w których osoby zgadzają się ze
sobą. Wykorzystuj je, aby doprowadzić do produktywnego wykorzystania Waszego czasu i podjęcia wspólnych działań i decyzji. Wybieraj pracę, w której będziesz miał ograniczoną ekspozycję na sytuacje konfliktowe np. obsługa klienta. Szukaj środowiska w którym będziesz miał okazję współpracować z innymi. Twoja potrzeba kooperowania z innymi osobami zostanie zaspokojona. Rozwijaj swoje umiejętności związane z komunikacją niewerbalną. Będziesz mógł/mogła “czytać’ postawę innych zanim wyrażą ją słowami. To pozwoli Ci przygotować swoją reakcję. Unikaj kontrowersyjnych tematów, lecz zaznaczaj swoje stanowisko w kluczowych dla siebie sprawach.
 
Gdy dochodzi do konfliktu korzystaj ze wsparcia osób z talentami Dowodzenie lub Aktywator. Pomogą Ci one przejść przez konflikt szybko i sprawnie, tak aby rozwikłać spory i oczyścić atmosferę
 

Ocena 4.9 / 5. Oceniono 87

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jak wykonać test Gallupa po polsku?

Zdecydowałeś się poznać swoje talenty, czyli to w jaki sposób działasz najlepiej i zastanawiasz się gdzie wykonać badanie CliftonStrenghts? W Read more

Talent ZGODNOŚĆ (Harmony)
Przewiń na górę